Rzemiosła i domowe wyroby na ciało

domowe wyroby

Wiele osób myśli o spinningu, tkactwie, dziewiarstwie, produkcji mydła i innych domowych rzemiosłach jako fantazyjnych hobby, a nie atrybutach prostego, samodzielnego życia, ale wszystko zależy od kontekstu. Z pewnością możesz wydać dużo pieniędzy, jeśli chcesz, na mydło i świece, olejki eteryczne i kosztowny sprzęt, lub możesz robić rzeczy w bardzo prosty sposób, oszczędzając w ten sposób pieniądze.

Zrobiłem cudowne domowe mydło ze starym olejem, z którym absolutnie nie miałem nic wspólnego, i zrobiłem świece ze smalcu parafinowego, które poza tym były absolutnie bezużyteczne. Rozwikłam stare swetry i użyłem przędzy z recyklingu do robienia nowych rzeczy, i użyłem podartej filcowanej przędzy jako włosów lalki. Zasadniczo, ponieważ przez większość czasu nie stać mnie na hobby, które kosztuje, robię się kreatywny z tym, co mam pod ręką.

domowe wyrobyUważam, że biegłość w tradycyjnych umiejętnościach jest pewnego rodzaju funduszem bezpieczeństwa: dziś może być bardzo tanio i łatwo dostać się do sklepu i kupić wszystko, co tylko można sobie wyobrazić, ale jutro może się zdarzyć, że ludzie, którzy są w stanie stworzyć własny, znajdą się bardzo Cieszę się z tego. Dotyczy to dziania, szycia, spinningu, tkania w koszu i wszelkich rzemiosł, o których możesz pomyśleć.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie będzie wypróbowanie własnych produktów do pielęgnacji ciała, takich jak masło do ciała, balsamy, peelingi, płyny i dezodoranty, które są bardzo satysfakcjonujące i zazwyczaj bardzo szybkie w wykonaniu, i doskonale nadają się do użytku osobistego, jak prezenty wakacyjne lub hostessy, gdy są zapakowane w ładne słoiki lub nawet jako potencjalnie dochodowe przedsięwzięcie w domu – nie wspominając o tym, że są o wiele zdrowsze niż wszystko, co jest dostępne na rynku!

Podobnie jak wiele innych produktów rzemieślniczych, produkty do pielęgnacji ciała mogą być tak proste lub skomplikowane, jak tanie lub drogie, jak chcesz je zrobić.

Co więcej, mogą być nie tylko tanim i użytecznym produktem do domu, ale także prezentem dla kogoś na nadchodzące ferie zimowe. Zawsze robię z mojego brata, który jest zapalonym pokerzystą, śliczną zupę i peeling zapakowany w talię kart. Kocha go, nawet jeśli nie jest już oryginalny, ale stał się tradycją.

Niemniej jednak, oto kilka łatwych do zrobienia przepisów, które są moimi osobistymi faworytami i które mogą ci się przydać:

Super prosty peeling solny

Składniki

domowe wyroby• 1 szklanka soli morskiej

• 1 \ 2 szklanki dobrej jakości oleju, takiego jak migdałowy, kokosowy lub z pestek winogron

• Kilka kropli preferowanych olejków eterycznych (opcjonalnie)

Wszystko wymieszaj, włóż do słoika i użyj pod prysznicem, aby delikatnie złuszczyć i nawilżyć.

Peeling cukrowy kokosowy

Wymieszaj olej kokosowy i cukier w równych proporcjach (na przykład 1 \ 2 szklanki oleju kokosowego i 1 \ 2 szklanki cukru).

Dodaj odrobinę skórki cytrynowej, wanilii lub zmiażdżonych suszonych ziół (opcjonalnie). Sprawi, że Twój peeling Twojego ciała będzie pyszny!

Wymieszaj, włóż do słoika i użyj pod prysznicem.

Peeling z miodem owsianym

domowe wyroby

Składniki

• 1 \ 2 szklanki owsianki, drobno zmielony

• 1 \ 4 szklanki miodu, najlepiej surowego – miód ma wspaniałe właściwości lecznicze i jest bardzo dobry dla skóry.

• 1 \ 4 szklanki oliwy, migdałów lub oleju kokosowego

Wymieszać, delikatnie wcierać w skórę, odstawić na kilka minut i zmyć.